
Обговорення проходило в рамках панельної дискусії «Вибори: нові правила», організованої в рамках Всеукраїнського туру громадської організації «Центр UA».
Депутати всіх рівнів визначали основні виборчі правила, які дозволять запустити зміну політичних еліт в країні, умови, за яких влада краще чує позиції та вимоги громадян та методи впливу на прийняття рішень, можливі зміни в виборчому законодавстві.
Народні обранці висловили своє ставлення стосовно законопроекту, який Верховна Рада ухвалила в першому читанні. Проект Виборчого кодексу передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах до Ради, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах.
Народний депутат, голова ЗТО партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко розповів, чому він підтримує законопроект.
- Я один з тих, хто голосував за зміни в виборчому законодавстві. Я вважаю, що цей закон є рухом вперед і його потрібно приймати. Це змінить якість політики, буде максимально враховувати інтерес виборців на території.
Звичайно, законопроект має і свої недоліки, які в подальшому будуть враховані при внесенні правок. На мою думку, не існує жодної ідеальної виборчої системи, але зміни, які передбачає законопроект, нам дійсно потрібні. І я сподіваюсь на те, що в першу чергу громадськість і засоби масової інформації переконають депутатів в необхідності голосування за них, – зазначив парламентар.
Ігор Артюшенко також зауважив, що нововведення здатні зменшити корупційну складову під час виборчого процесу, адже прибирається так звана «вертикальна корупція», через яку мажоритарники мали можливість купувати голоси на територіях.
Думку колеги підтримав голова фракції «Солідарність» в Запорізькій міській раді Олександр Константинов. Він наголосив на необхідності закріплення на законодавчому рівні рівних можливостей для кожного політика.
- В законодавстві про вибори обов’язково має бути принцип рівних можливостей: кожному кандидату за рахунок бюджету, наприклад, 10 плакатів з фото, 200 буклетів з програмою, 2 години ефіру на тв.
Все інше (лавочки, борди, дитячі майданчики, борщ і булочки, додаткові плакати чи ефіри) – зняття з виборів.
Тоді виборці не будуть оцінювати кандидатів, партії по лавочкам, а вибори перестануть бути змаганнями грошей, – резюмував депутат.
В ході заходу організатори представили присутнім деяку статистику з роботи народних обранців. Так, запорізькі нардепи від «Солідарності» Ігор Артюшенко, Микола Фролов та Петро Сабашук не входять до переліку «кнопкодавців».
Згідно дослідженням Ігор Артюшенко як і раніше є лідером з відвідуваності – за період каденції нардеп не пропустив жодного засідання Верховної Ради.